Sorunuz mu var? Bizi arayın! +9 (0)212 900 89

Güvenli Bir Sürüş İçin: Günlük Araç Kontrolü

Güvenli Bir Sürüş İçin: Günlük Araç Kontrolü

Güvenli bir yolculuk için atılan ilk adım araçların yolculuğa hazır olup olmadığını kontrol etmektir. Potansiyel olarak tehlikeli ve maliyetli kusurları tespit etmek ve olası aksaklıkları önlemek için günlük denetimler yapılmalı ve yolculuk bu adımdan sonra başlamalıdır. Bu kontroller sürüş başlamadan önce ve sürüş boyunca verilen her moladan sonra gerçekleştirilmelidir. Bu kontrollerin gerçekleştirilmesi sürücüler için külfetli bir görev gibi görünebilir ancak hem yoldaki diğer sürücülerin güvenliğinin sağlanması hem de sürüş verimliliğinin artırılması için bu kontroller sürücünün genel bakım rutininin bir parçası olarak gerçekleştirilmelidir.

Filo yöneticilerinin, araçların düzenli muayenesi ve bakımı için sistemler geliştirmesi ve bunların uygulandığından emin olması gerekir. Önemli bir kusuru olan herhangi bir aracı kullanmak suçtur ve olası kazalara ek olarak hem sürücü hem şirket için ciddi cezalar ile sonuçlanabilir. Bu minvalde yapılması gereken iki tür denetim vardır: Önceden planlanmış önleyici bakım kontrolleri ve günlük araç kontrolleri. Önceden planlanan kontrollerin kontrol ve takibi filo yöneticisi tarafından kolayca kontrol edilebilir. Ancak günlük araç kontrollerinin takip ve yönetimi daha karmaşık olabilmektedir. Günlük denetimlerin yapılması yasal zorunluluktur ve DVSA gereklilikleri ile uyumlu olarak kontrollerin gerçekleştirilerek belgelenmesi gerekir.

Her filo yöneticisinin, günlük kontrollerin etkili olması için araç kusurlarını bildirileceği; kusurun tanımı, keşfedildiği tarih-saat ve eğer var ise alınan geçici önlemin kaydının tutulabileceği bir sistemi olmalıdır. FleetGO, sürücü uyumluluğunu teşvik etmek ve bu tür faaliyetlere harcanan zamanın etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için kullanımı kolay ve kapsamlı uygulaması ile hizmet veriyor. DVSA uyumlu günlük araç kontrolü çözümümüz ile; kaçak göçmenleri önlemek için yük perdesinde herhangi bir sorun olmadığından, lastiklerin-tekerleklerin-aynaların sürüş için engel teşkil etmediğine, frenlerin-farların ve gösterge panelinin sorunsuz çalışmasından süspansiyona kadar birçok farklı kontrol için kolayca özelleştirilmiş listeler oluşturulabiliyor.

Kağıt üzerinde tutulan notlara kıyasla daha kolay, hızlı ve verimli olan günlük araç kontrolü çözümümüz ile sürücüler; otomatik kontrol listeleri, fotoğraflama ve ekran üzerindeki imzalarla, kamyonlarını ve dorselerini kolayca kontrol edebiliyorlar. FleetGO olarak; akıllı, kapsamlı ve etkin araç takip çözümlerimiz ile günlük kontrollerin otomasyonuna ve gerçek zamanlı olarak takip edilmesine yardımcı oluyoruz. Filo yöneticileri de araç bakım kaydına kolayca ulaşılabiliyor ve internet üzerinden gerçek zamanlı yasal bir kayıt tutmuş oluyor.

Hala Kağıt Araç Muayene Sayfaları mı Kullanıyorsunuz?

  • Kağıt muayene sayfaları veya araç kusur kartları kullanmak hem çevre için hem de sürücü için verimsizdir. Ayrıca filo yöneticisinin bunları takip etmesini de güçleştirir. Kağıt sayfalar yerine dijital raporlama kullandığınızda başlıca şu faydaları elde edersiniz:
  • Tasarruf: Kağıt sisteminden FleetGO uygulaması’na geçişte büyük tasarruflar elde edilebilir. Bilgileri toplamak ve sisteminize manuel olarak girmek için harcanan zamanın yanı sıra kağıt ve depolama maliyetlerini azaltırsınız.
  • Takip: Kontrollerin tam olarak ne zaman ve ne kadar sürdüğünü kontrol edebilirsiniz.
  • Gerçek zamanlı raporlama: Gerçek zamanlı kusur bildirimleri, araç geri gelmeden önce parça sipariş etmenize veya servis merkezinizde rezervasyon yaptırmanıza olanak tanır.

Çözümlerimiz hakkında daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçin!