Uzaktan Teşhis

Uzaktan Teşhis ile amaç, belirli araç teşhis bilgilerini araçlardan uzaktan almaktır. Modern araçlar, aracın ‘içinde’ olanlarla ilgili her türlü veriyi kaydeden birden fazla bilgisayar içerir. Bu veriler, bu bilgisayarlarda kaydedilir ve aracın sağlık durumu hakkında bilgi almak veya bir sorunu araştırmak için teknik ekibin ve servislerin kaynağıdır. Tüm bu verilere ‘araç teşhisi’ diyoruz.

Genellikle bu veriler yalnızca atölyeniz ve otomobil üreticisinin kendisi için mevcuttur. Ancak doğru sistemlere bağlanan bir kara kutu gibi doğru ekipmanla, bu verileri doğrudan almak mümkündür.

Uzaktan teşhis, size tüm filonuzun durumu ve sağlığı hakkında eksiksiz bir genel bakış sunar. Genellikle yalnızca bayinizde bulunan tüm gelişmiş tanılama verileri, filo sahibi için tek bir panodan kullanılabilir. Bu, filonuzun bakım süreci üzerinde tam kontrol sağlar. Teşhis verileri, gerektiğinde size uzaktan yardımcı olabilecek bayiler ve atölyelerle gerçek zamanlı olarak kolayca paylaşılabilir.

Filo sahiplerine filolarının sağlık durumu hakkında değerli bilgiler verir. Araç teşhislerinin tüm işlevlerini kablosuz olarak kullanılabilir hale getirir. Size özel atölyelerde kullanılan OEM tanılama ekipmanıyla tam olarak aynı içgörü sağlar. Bakım ve onarımları verimli bir şekilde planlayın ve onarım faturası sürecini kontrol etmeniz için size kritik bir araç sağlar. Başkalarına bağımlı olmak yerine size avantaj sağlar.

Uzaktan araç teşhisi, olası onarımları önceden tahmin ederek gereksiz maliyetleri önlemenizi sağlar. Yalnızca aracınızın ihtiyaç duyduğu onarımları seçin ve araç sağlık sorunlarını hızla düzelterek uzun vadeli maliyetlerden kaçının. Arızaların önlenmesi, filonuzun arıza süresinden kaçınmanın yanı sıra gereksiz maliyetlerden kaçınmak anlamına gelir. Uzun vadede daha yüksek maliyetlerden kaçınmak için araçlarınızı zamanında onarın.

Uzaktan teşhis,% 100 çözüm değildir. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.