Takograf İndirme Ekipmanı

.ddd dosyalarını dijital bir takograftan ve sürücü kartlarından indirmek için iki farklı seçenek vardır. Bu yazıda şu iki seçeneği açıklayacağız:

Seçenek 1: Uzaktan Takograf İndirme

Uzaktan Takograf İndirme ile hem araç hem de sürücüdeki tüm veriler otomatik olarak indirilir. Bunun için aracın, şifrelenmiş verileri indirebilen ve uzaktan başka bir sunucuya gönderebilen uygun bir indirme cihazına ihtiyacı vardır. Şirket kartı merkezi bir yere takılır ve artık takografa takılmasına gerek yoktur.

Bu, dosyaları indirmenin ve dosyaları zamanında indirdiğinizden emin olmanın en uygun yoludur.

Takograf dosyalarını uzaktan indirmek için iki farklı teknoloji vardır:

(WLAN / WiFi aracılığıyla) veya uzun menzilli (hücresel ağ aracılığıyla)

  • Kısa menzilli: WLAN / WiFi aracılığıyla indirme
  • Uzun menzilli: hücresel ağ üzerinden indirme

Farklar hakkında daha fazlasını buradan okuyun.

FleetGO’nun Uzaktan Takograf İndirme çözümü ile .ddd dosyalarını araçlarınızdan veya sürücü kartlarınızdan bir daha asla manuel olarak indirmek zorunda kalmayacaksınız: araçlarınız veya sürücüleriniz nerede olursa olsun tüm dosyalar otomatik olarak indirilecektir.

Seçenek 2: Takograf İndirme Anahtarı

İndirme anahtarı, takografın dahili belleğindeki verileri ve ayrıca bir dijital takografın sürücü kartlarındaki verileri manuel olarak indirip arşivleyebileceğiniz bir cihazdır. Anahtardan veriler, USB aracılığıyla doğrudan bir bilgisayara kaydedilebilir. Daha sonra verileri, eksiksizlik ve ihlaller açısından analiz edildiği FleetGO Cloud’a manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Takograf verilerini indirmek için takografa bir şirket kartı takılmalıdır!

Takograf indirme anahtarı hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.

Lütfen yalnızca dosyaları indirirken takograf kuralları ile ilgili tüm yasal gereklilikleri karşıladığınıza dikkat edin. Arşivinizin tamamlandığından emin olmak ve sürücülerin sürüş ve dinlenme sürelerini takip edip etmediklerini kontrol etmek için dosyaları analiz etmek üzere bir araç kullanmanız gerekir.