Takograf şirket kartı kilidi açma / kapama

Bir araç bir sahibinden diğerine geçtiğinde, doğru şirket kartını kilitlemeniz (loglamanız) gerekir. Genellikle bayi, aracı yeni sahibine teslim ettiğinde bununla ilgilenecektir ancak özellikle kiralık araçlar söz konusu olduğunda bunun unutulma ihtimali çok yüksektir. Yanlış ayarlarla dolaşmak ciddi sorunlara neden olabilir ve ceza riski yüksektir.

Şirket kartı nasıl kilitlenir: VDO Takograflar

Kilitleme (loglama)

  1. Şirket kartını takografa yerleştirin.
  2. Şirket kartı henüz kilitlenmemişse, takograf size şirket kartını kilitlemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Şirket kartını kilitlemek için onaylamanız yeterlidir.

Kilidi açma (out modu)

  1. Şirket kartını takografa yerleştirin.
  2. Şirket kartı kilitliyse, takograf size şirket kartını kilitlemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Şirket kartını kilitlemek için onaylamanız yeterlidir.

Not: takograf zaten bir şirket kartına kilitlenmişse ve başka bir şirket kartını kilitlemek istiyorsanız, ilk şirket kartı otomatik olarak out moduna alınacaktır.

Şirket kartı nasıl kilitlenir: Stoneridge Takografları

Kilidi açma

  1. Şirket kartını takografa yerleştirin
  2. “Şirket Kart Kilidi” seçeneğine gidin
  3. “Kilidi aç” seçeneğine gidin

Kilitleme

  1. Şirket kartını takografa yerleştirin
  2. “Şirket Kart Kilidi” seçeneğine gidin
  3. “Kilitle” seçeneğine gidin

Not: takograf zaten bir şirket kartına kilitlenmişse ve başka bir şirket kartını kilitlemek istiyorsanız, ilk şirket kartı otomatik olarak kilitlenecektir (out moduna alınacaktır).

Kiralık araçlarda şirket kart kilidi

Belirli bir süre için bir araç kiraladığınızda, kiralayan olarak aracın takografındaki takograf verilerinden siz sorumlusunuzdur. Şirketinizin sahip olduğu araçlarda olduğu gibi, ihlallerle ilgili verileri indirmeniz, kaydetmeniz ve kontrol etmeniz gerekir.

Kiracı olarak, şirket kartınızın doğru bir şekilde kilitlendiğinden emin olmanız, başka bir deyişle,şirket kartınızı takografa bağlamanız gerekir. Bu, tüm verileri takograf kurallarına uygun olarak kaydetmenin tek yoludur. Kiralama şirketi, araç kiralanırken takograf kurallarından muaftır. Ayrıca araç, kiralama firmasına iade edildiğinde firma kartının kilitlenmesi (out moduna alınması) gerekmektedir.

Yanlış şirket kartı kilitlenirse

Doğru şirket kartını takografa kilitlemediyseniz veya plaka entegrasyonunda yanlış eşleşmeler söz konusu ise takograf arşivinizde önemli veriler eksik demektir. Yanlış ayarlarla uluslararası bir seyahate çıkılması ciddi sorunlara neden olabilir ve ceza riski yüksektir.

Uzaktan Takograf Verisi İndirme
FleetGO’nun Uzaktan Takograf İndirme çözümü, tüm filo için okuma yükümlülüğünün otomatik olarak yerine getirilmesini sağlar. Otomatik depolamanın güvenliğine ek olarak ek veri analizi seçeneği vardır. 

ÖNEMLİ: Bu sadece kısa bir rehberdir. Her sürücü veya şirket her zaman tam yasal belgeye güvenmelidir.