Sorunuz mu var? Bizi arayın! +9 (0)212 900 89

Filo Yönetiminde Veri Güvenliği

Filo Yönetiminde Veri Güvenliği

Modern araçlar gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün daha akıllı ve birbirine bağlantılı hale geldikçe veri güvenliği de daha önemli bir konu olmuştur. Sektördeki bu dönüşümle birlikte, akıllı araçlar her gün çok miktarda veri üretmeye başlamıştır ve bu veriler telematik şirketleri tarafından işlenir hale gelmiştir. Bu gelişmeler ciddi güvenlik açıkları ortaya çıkarmaktadır.

Performansınızı artırmanızı, işlerinizi optimize etmenizi ve rekabet avantajı elde etmenizi sağlayan bu değerli verilerinize başkalarının erişmesi şirketiniz için ciddi problemlere neden olabilir. Veri, güç demektir ve bu güç güvenlik açısından muazzam bir sorumluluk getirir.

FleetGO olarak, donanımını ve yazılımını kendi bünyemizde bulundurduğumuz çözümlerimiz ve teknolojiye yaptığımız yatırımlar sayesinde üçüncü taraflara olan bağımlılığınızı olabildiğince sınırlıyoruz. Bu, sizin için yazılım ve donanımın birbirleriyle sorunsuz bir şekilde entegre edildiği güvenli bir işbirliği sunduğumuz anlamına gelir.

Telematik altyapımızın güvenliği aşağıdaki bileşenlere ayrılmıştır:

    • Araç içi ve cihaz güvenliği
    • Bulut platformu güvenliği
    • Hücresel ağ güvenliği
    • Veri merkezi koruması
    • Yasal koruma

Araç içi ve cihaz güvenliği

FleetGO olarak; cihazları araç sistemlerine ve veri yollarına müdahale edilemeyecek şekilde bağlıyoruz. Cihazlarımız yalnızca endüstri standartlarını ve dolaylı bağlantıları kullandığı için veri yazmak değil yalnızca verileri okumak mümkündür.

Bulut platformu güvenliği

Genel Veri Koruma Yasası (GDPR) ile uyumlu bulut platformumuz endüstri standartlarıyla güvence altına alınmıştır.

Hücresel ağ güvenliği

Cihazlarımızdan ve cihazlarımıza aktarılan tüm veriler kendi sanal özel ağımız (VPN) aracılığıyla gönderilir ve tüm veriler uçtan uca şifrelenir. Bu, genel ağı kullanmaktan çok daha güvenlidir.

Veri merkezi koruması

Ortağımız Amazon Web Services (AWS), olağanüstü koruma sağlıyor. Herhangi bir arızada hizmeti kesintiye uğratmadan çözümlerimizin sürekliliği sağlanır.

Yasal koruma

GDPR uyumluluğu ve gizlilik politikamız ile ilgili detaylı bilgileri buradan okuyabilirsiniz.

FleetGO olarak ayrıca filo yöneticilerine RoI tabanlı bir erişim kontrolü sunuyoruz. Kullanıcı tarafındaki platform yöneticileri; kullanıcılara erişim verme veya engelleme, izinleri belirleme ve süreli parola atama gibi yüksek güvenlik standartlarına sahip olabiliyor. Böylece yöneticiler verilerini kimlerin görüntüleyebileceği ve işleyebileceği üzerinde tam kontrol sahibi olabiliyor.

Bizimle çalıştığınızda verileriniz, güvenliğiniz ve gizliliğiniz hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Çözümlerimiz hakkında daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçin!