Sorunuz mu var? Bizi arayın! +9 (0)212 900 89

FleetGO, 4G için hazır!

FleetGO, 4G için hazır!

FleetGO, yeni nesil 4G donanımı kullanır. Peki 4G tam olarak nedir, faydaları nelerdir ve müşterilerimiz için neler değişecek?

4G nedir?

Avrupa Birliği’ndeki telekom sağlayıcıları artık 2G/3G ağını aşamalı olarak kaldırmaya başladı. 2G, şu anda birçok teknolojinin kullandığı bir frekanstır. Buna akıllı sayaçlar, sel korumaları, trafik ışıkları ve ayrıca FleetGO’nunki gibi GPS sistemleri dahildir. Şimdilik 2G, 2025’in sonuna kadar mevcut kalacak. Beklemeden bu yeni teknolojiye geçmek için şimdiden bu yeni teknolojiyi yeni nesil kara kutularımıza uygulamaya başladık.

4G? Neden 5G değil?

“Neden 5G değil de 4G? 5G son nesil değil mi?” Net bir cevabı olan yerinde bir soru. 5G, öncelikle büyük miktarda veriyi mobil cihazlara aktarmayı amaçlar. Video akışlarını, veri indirmelerini ve görüntülü aramayı düşünün.

FleetGO Nesnelerin İnterneti uygulaması bir cep telefonuna kıyasla enerji ve veri tüketimi açısından son derece ekonomiktir. Özellikle bu tür çözümler için 4G LTE-M adı verilen 4G tabanlı ayrı bir teknoloji geliştirilmiştir. Uzun Vadeli Evrim anlamına gelen LTE, 5G ile paralel olarak varlığını sürdürecektir.

Bu özel teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Öyleyse Wikipedia‘da görüntüleyin.

Benim için ne değişecek?

Araçlar, artık gerçek zamanlı olarak elimizde olmasını istediğimiz daha fazla veri içeriyor. Örneğin, elektrikli arabanızın mevcut pil durumunu, filo yönetimi verilerini veya önemli bakım verilerini düşünün. 4G ağı sayesinde, artan gerçek zamanlı veri ihtiyacına sorunsuz bir şekilde yanıt verebiliyoruz. Yeni 4G üniteleri ile FleetGO geleceğe yönelik bir çözüm geliştirdi ve gelecekte en iyi şekilde işleyecek bir sistem inşa etti. 

4G LTE-M’nin faydaları nelerdir?

    • Yüksek hızlı mobil iletişim; cihazlar birbirleriyle hızlı bir şekilde veri alışverişinde bulunur
    • Verimli enerji; 4G LTE-M teknolojisi, diğer teknolojilerden çok daha az enerji tüketir
    • Daha iyi ulusal kapsama; 4G ağı, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde zaten çok iyi bir kapsama alanına sahip, bu nedenle araçlar bağlı kalıyor
    • Geniş bant genişliği; Hareket eden nesneler daha iyi izlenebilir
    • Kararlı bağlantı; Kapsama alanı ve bant genişliği ile birleşen hız, çok kararlı bir bağlantı sağlar

Yeni 4G çözümlerimizi merak ediyor musunuz? Öyleyse hemen bizimle iletişime geçin!


Leave a Reply

Your email address will not be published.